Kretingos rajono Salantų kultūros centras

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Pradžia Apie mus Skyriai Juodupėnų skyrius

Juodupėnų skyrius

El. paštas Spausdinti PDF

Juodupėnų skyrius

Juodupenu_pastatas

2005 m. uždaryta Juodupėnų pradinė mokykla.  2008 m. pradėtas renovuoti pirmas pastato aukštas. Gegužės 9 dieną Kretingos kultūros centro Juodupėnų filialas persikėlė į naujas patalpas.  2010 metais sausio 1 dieną Juuodupėnų filialas prijungtas prie Salantų kultūros centro. Pastatas renovuotas 2011 metais. Jame įsikūrė medicinos punktas, biblioteka, kaimo bendruomenė ir Salantų kultūros centro Juodupėnų skyrius.

Kolektyvai

tercetas

Vokalinis tercetas

(vad. Brigita Valinskienė)

Juodupėnų tercetas susikūrė 2014 metais. Tercetas atlieka įvairaus žanro dainas. Dalyvauja ne tik Juodupėnų kaimo renginiuose, bet ir aplinkiniuose rajonuose. 2017 metais vasario mėnesį kolektyvas dalyvavo Kretingos rajoninėje apžiūroje „Sidabriniai balsai“, kurioje laimėjo I-ąją vietą mažųjų ansamblių kategorijoje. Šis tercetas taip pat dalyvavo Kretingos rajono romansų apžiūroje „Pavasario suktinis“ ir pateko į baigiamąjį koncertą. Kretingoje, renginyje "Suskinsiu aš bukieta", tercetas išrinktas tarp geriausių kolektyvų. Tercetas toliau tęsia savo veiklą ir tobulina repertuarą.

 

Juodupėnų giedotojų grupė

(vad. Danguolė Vaičekauskienė)

Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimo tradicijoms yra daugiau nei 380 metų. Laiko tėkmėje kito ne tik giesmių tekstai, bet ir melodijos. Žemaitijoje žmonės Kalvarijos kalnus gieda per atlaidus, laidotuves, įvairias mirimo sukaktis, gavėnią. Giedojimo tradicija, kiek pakitusi, tačiau išliko iki šių dienų. Juodupėnų kaimo žmonės Žemaičių kalnų giedoti renkasi į kultūros skyrių. Grupės vedantysis balsas - Stasys Gricius. Juodupėniškiai giedojimo tradicijas puoselėja nebe pirmą dešimtmetį ir siekia, kad ji nenutrūktų, kad paveldas išliktų ateities kartoms, stiprėtų susiformavusios tradicijos bei jų sklaida.


vaiku_kolektyvas_juodupenai

Vaikų improvizacinis būrelis "Kurk, dainuok, improvizuok"

(vad. Brigita Valinskienė)

Nuo 2011 metų susikūrė vaikų vokalinis ansamblis „Spindulėlis“.( vad. Jurgita Girdžiūnienė).  Meno vadovė su ansambliu koncertavo Erlėnų, Laivių, Žvainių, Salantų ir Juodupėnų bendruomenėse, taip pat dalyvavo įvairiose šventėse, renginiuose ir konkursuose.  Repertuaras platus. Linksmos ir nuotaikingos dainelės apima ne tik lietuvių liaudies dainas, ratelius žaidimus, bet ir šiuolaikinę muziką. Nuo 2014 metų birželio vidurio šiam kolektyvui pradėjo vadovauti meno vadovė Brigita Valinskienė, kuri šį ansamblį pavadino improvizaciniu būreliu „Kurk, dainuok, improvizuok“. Šiame būrelyje vaikai drąsiai reiškia savo norus, idėjas ir jas realizuoja koncertuose.


juod_misrus_ansamblis

Mišrus ansamblis

(Vad. Brigita Valinskienė)

2011 metais su neblėstančia atsakomybe ir meile muzikai Juodupėnų vokalinis moterų ansamblis vadovaujamas Jurgitos Girdžiūnienės, populiarina lietuvių liaudies muziką, dalyvauja įvairiose apskrities ir rajono šventėse, konkursuose, bei renginiuose. Jau nuo 2014 metų Jurgita Girdžiūnienė išėjo motinystės atostogų ir šiuo metu ją pavaduoja meno vadovė Brigita Valinskienė, kuri tęsia toliau šio kolektyvo veiklą ir puoselėja dainavimo, muzikavimo tradicijas.  Taip pat kolektyvas pasipildė naujais dalyviais, naujomis dainomis ir įvairaus žanro kuriniais.

jaunimoerdves

Jaunimo erdvės "Aktyvus, veiklus jaunimas"

Jaunimo erdvės „Aktyvus, veiklus jaunimas“ susikūrė 2012 m. spalio 16d. Pagrindinis tikslas - skatinti jaunimą dalyvauti visuomeninėje veikloje, aktyvinti bendravimą su kitais bendraamžiais, sukurti sąlygas aktyviam ir įdomiam laisvalaikio praleidimui. Nuo 2013 m. dalyvaujame projektinėje veikloje. Iš projektinių lėšų nupirkta: biliardo stalas, futbolo stalo žaidimas, šaškės, projektorius Acer x – 1273, nešiojamas kompiuteris, aktyvi garso sistema QX15PA, žaidimas ledo ritulys, krepšinio ir futbolo kamuoliai. Daugiausiai jaunimo renkasi ketvirtadienio ir penktadienio vakarais. Jie žaidžia stalo žaidimus, žiūri kino filmus, vyksta įvairios sportinės varžybos. 2018 metais užsiregistravę 26 nariai nuo 14 – 28 metų. Dirbame V - VI  19 – 22 val.
Atnaujinta 2020-04-02